AKP’li eski vekilden çarpıcı sözler: İki villayı bedavaya alan siyasetçi kim

Eski AKP milletvekili Fatih Süleyman Denizolgun sosyal medya hesabı Twitter’dan paylaşımda bulundu. Denizolgun paylaşımında önemli bir makamda görevine devam eden AKP’li bir siyasinin Çamlıca’da iki tane villayı parasını ödemeden tapusunu üzerine geçirdiğini iddia etti.

Denizolgun ayrıca bunu yapan AKP’linin “siyasi büyüklerden” gizli olarak yaptığını öne sürerek paylaşımında, “Büyük devletimize, AK Parti grup başkanlığımıza ve AK Parti genel merkezime ihbarımdır” dedi.

Denizolgun’un paylaşımı şöyle:

“İstanbul Çamlıca’da ki bir inşaat firmasından; 1 tane değil, 2 tane villayı hem de parasını hiç ödemeden, gasp eden, üzerine ilkten tapusuyla geçiren siyasi makam sahibi kim? hem de bu olayı; hiç bir siyasi büyüğümüz bilmeden; gizli gizli yapan, ama kendisi de çok iyi dereceli bir makamı işgal eden siyasi aktör kim? büyük devletimize, AK Parti Grup Başkanlığımıza ve AK Parti Genel Merkezime ihbarımdır. En derin saygı ve hürmetlerimle; Süleyman”

SÜLEYMANCILAR’IN ESKİ LİDERİNİN YEĞENİ

AKP eski milletvekili Mehmet Beyazıt Denizolgun’un oğlu olan Fatih Süleyman Denizolgun, Süleymancılar cemaatin eski lideri Arif Ahmet Denizolgun’un da yeğenidir. Fatih Süleyman Denizolgun 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi, Adalet ve Kalkınma Partisi İstanbul 1. Bölge Bölgesi, 15’nci sıradan milletvekili olarak Meclis’e girdi.

FATİH SÜLEYMAN DENİZOLGUN KİMDİR

Fatih Süleyman Denizolgun, 1987 yılında İstanbul Üsküdar’da doğdu. İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünden mezun oldu. Fatih Süleyman Denizolgun, Yüksek lisans eğitimini de yine İstanbul Teknik Üniversitesinde, inşaatın bir kolu olan, Hidrolik ve Su Kaynakları bölümünden mezun olup, yüksek inşaat mühendisi oldu. Fatih Süleyman Denizolgun 3. Köprü olan Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nün de içinde bulunduğu, KMO (Kuzey Marmara Otoyolu) Projesinde, işin projeciliğini yapan firmada, KMO projesinin koordinasyonundan sorumlu olarak 3 yıl çalıştı. Fatih Süleyman Denizolgun Çeşitli bölgelerde müteahhitlik ve gayrimenkul yatırımları yapmaktadır. Ayrıca aile şirketlerinde idareden sorumludur. 2012-2016 yılları arasında, 4 dönem boyunca, AK Parti Üsküdar Gençlik Kolları’nda İlçe Başkan Yardımcılığı görevlerini üstlendi. 2016-2018 yılları arasında ise AK Parti İstanbul Gençlik Kolları’nda İl Yönetim Kurulu üyeliği görevini ifa etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir